FAQ

Znalazłem na Waszej stronie internetowej interesującą mnie ofertę? Co muszę zrobić, żeby obejrzeć nieruchomość? Czy zostanę obciążony prowizją, jeśli ją kupię?

Aby obejrzeć nieruchomość, wystarczy do nas zadzwonić (warto mieć zapisany numer oferty, co znacznie przyspieszy jej szukanie) i umówić się na prezentację. Zgodnie z zasadami przyjętymi w naszej agencji, wynagrodzenie pobieramy wyłącznie od sprzedającego, tak więc klient kupujący nie ponosi żadnych kosztów.

Chciałbym/chciałabym zgłosić nieruchomość do sprzedaży. Jak to zrobić?

Nieruchomość (dom, mieszkanie, działkę) można zgłosić w różny sposób. Można zrobić to za pomocą przycisku „Zgłoś swoją ofertę” znajdującego się na górze naszej strony internetowej. Można też wysłać w tej sprawie mejla (biuro@nadwislanska.eu) lub zadzwonić (724 420 430).

Czy aby wystawić dom lub mieszkanie muszę podpisywać umowę z Waszą agencją?

Tak, gdyż tak stanowi prawo (Ustawa o gospodarce nieruchomościami). Ponadto zawarcie umowy pośrednictwa w formie pisemnej gwarantuje klientowi określony standard usług i wykonanie ustalonego zakresu czynności. Daje też klientowi możliwość skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej w sytuacji, gdyby poniósł on szkodę w wyniku działania lub zaniechania biura, z którego usług korzysta.

Czy zgłoszenie do Was oferty wiąże się z jakimiś kosztami?

Nie, wynagrodzenie pobieramy dopiero po zakończeniu naszej pracy, czyli w momencie zrealizowania transakcji.

Czy muszę przyjść osobiście do biura, aby zgłosić nieruchomość do sprzedaży / wynajmu?

Nie, wizyta w siedzibie naszego biura nie jest konieczna. Wystarczy zadzwonić i umówić się z pośrednikiem w mieszkaniu lub domu, które chcemy sprzedać (wynająć). Pośrednik przyjedzie, podpisze z Państwem umowę pośrednictwa, sporządzi dokładny opis nieruchomości i zrobi zdjęcia.

Jakiej wysokości prowizje pobierane są przez Waszą agencję?

Wysokość naszego wynagrodzenia jest za każdym razem indywidualnie negocjowana w klientem. Zależy ona od różnych czynników (takich jak rodzaj danej nieruchomości, jej atrakcyjność, stopień skomplikowania sprawy itp.). Zwykle waha się ono w przedziale 2-3% wartości nieruchomości (w przypadku sprzedaży) oraz 1- lub 2-miesięcznego czynszu (w przypadku najmu).

Czy mogę zgłosić do Was dom (działkę, mieszkanie) skoro podpisałem/am już wcześniej umowę z inną agencją?

Tak, pod warunkiem, że nie jest to umowa na wyłączność. Jeśli macie Państwo podpisaną umowę na wyłączność z innym biurem, a chcecie korzystać z usług naszej agencji, trzeba taką umowę najpierw wypowiedzieć.

Co to jest umowa na wyłączność?

Jest to umowa, którą klient podpisuje tylko z jednym biurem pośrednictwa. Zobowiązuje się w niej, że nie będzie zawierał umów z innymi biurami, ani sprzedawał nieruchomości na własną rękę.